Měsíc filmu na školách 2022

K listopadu patří už tradičně i Měsíc filmu na školách, ten letošní  18. v pořadí.

Tématem je Normalizovaná každodennost, která chce upozornit na to, že nesvoboda v období normalizace (1968-1989) se dostávala do té nejběžnější reality života.

Prostřednictvím konkrétních příběhů se žáci a studenti seznamují s tím, jak komunistický režim v Československu prostupoval každodenním životem a ovlivňoval tak jeho drobné i zásadní momenty.

I naši studenti  se v rámci ZSV zapojili do tohoto programu.  Filmem Normalizovaná každodennost a následnými online debatami studenti postupně zjišťovali, jak se žilo před rokem 1989. Moderátorka debat, rozhlasová pracovnice Karolína Koubová, a Adam Drda, publicista a dokumentarista, velmi poutavým způsobem přiblížili studentům život v komunistickém Československu.

Zajímavé byly i diskuse studentů, kteří následně vystupovali s názory svých rodičů či prarodičů.

Jedna z nich proběhla i 22.11.2022 ve třídě 1.A a zapojili se do ní Aneta Tomančáková a Patrik Hlavatý.

Mgr. Jana Kondeková
Fotogalerie: Patrik, Radek, Filip, René, Matyáš, …