Obchodní akademie na Veletrhu středních škol 2019

Druhý listopadový pátek se naše škola zúčastnila 3. ročníku Veletrhu středních škol v Avion Shopping Parku v Ostravě, který se koná za podpory a ve spolupráci s moravskoslezským krajským úřadem. Přes 40 vzdělávacích institucí Moravskoslezského kraje se zde blíže představuje veřejnosti a především zájemcům o studium.

V prostoru nákupní galerie, v blízkosti kavárny Starbucks, jsme s kolegy vyučujícími odborné předměty prezentovali nejen deváťákům a jejich rodičům možnosti studia oborů Obchodní akademie a Informační technologie na naší škole. Překvapil nás i nemalý zájem žáků osmých ročníků, kteří už s ročním předstihem spolu s rodiči „mapovali terén“ s nabídkou středoškolského studia.

Všichni zájemci, kteří nás zde navštívili, získali především veškeré informace o jednotlivých oborech, průběhu studia i možnostech budoucího uplatnění. Seznámili se s obsahem a způsobem výuky, náročností příjímacích zkoušek, studijními benefity i aktivitami a projekty naší školy.

Těší nás, že naše prezentace se zde setkala s velkým zájmem žáků i jejich rodičů, kteří se snaží svým dětem pomoci při výběru střední školy. Rádi je přivítáme na Dnech otevřených dveří a těšíme se, že návštěvníci letošního veletrhu rozšíří už příští školní rok řady našich nadějných studentů 🙂

Ing. Martina Mertová