Okresní kolo Dějepisné olympiády

Ústřední téma letošního ročníku Dějepisné olympiády znělo „Labyrintem barokního světa“. Jak tímto labyrintem projít k cíli, zdolat všechny nástrahy a nakonec úspěšně postoupit do krajského kola? I na tuto otázku zná odpověď Vojtěch Král ze 3.A.

Věděli jste například, že do Evropy přivezl čokoládu Hernan Cortéz? Toto i spoustu dalšího Vojta samozřejmě věděl. V úterý 19. ledna se zúčastnil okresního kola Dějepisné olympiády, kde v silné konkurenci ostravských gymnázií získal skvělé páté místo a poustoupil do krajské soutěže.

Jaké otázky na studenty čekaly?

Záběr byl skutečně široký a společným pojítkem bylo právě téma baroka. Studenti se museli orientovat v barokní hudbě i literatuře, politice, životním stylu, architektuře ale třeba také módě.
Gratulujeme a doufáme v další úspěchy.

Mgr. Miroslava Doleželová