Online debata z OA do Informačního centra OSN v Praze

24.11. 2022 se studenti třídy 3.B zúčastnili online debaty s vedoucím kanceláře Informačního centra OSN v Praze.

Debata s panem Michalem Brožem, Information Officer, navazuje na téma OSN v rámci výuky ZSV.

Po našem úvodním představení ze strany Radima Kučery nastalo 40 minut otázek a odpovědí.

Pan Broža velmi ochotně a odborně reagoval na dotazy studentů, které se týkaly současné mezinárodní situace, Ukrajiny, jaderných zbraní, klimatické změny, pohonu aut, různých druhů energií, ale třeba i mistrovství světa ve fotbale v Kataru.

Debatu svou přítomností i pozdravem z naší strany oživila i Ing. Marie Katapodisová, ředitelka školy.

Poděkování Radimovi za moderování celé akce, poděkování studentům  za dotazy i za fotodokumentaci.

Debata proběhla v učebně č. 4 s technickou podporou Ing. Krchňákové a Ing. Oujezdského, Ph.D.

Pro informaci: Informační centrum OSN v Praze je součástí celosvětové informační sítě OSN. Zprostředkovává informace o činnosti a cílech organizace, včetně specializovaných agentur a programů, plní úlohu zastoupení Sekretariátu OSN v České republice. Jako jedna z prvních poboček OSN bylo pražské centrum založeno v roce 1947.

Mgr. Jana Kondeková
Technická podpora: Ing. Liběna Krchňáková
Ing. Aleš Oujezdský, Ph.D.

Fotodokumentace: Lucie Busková 3.B
Lucie Tomisová