OSF přednáška

Žáci třídy 3. B dne 17. 4. 2023 absolvovali lekci finanční gramotnosti, kterou prezentovala za investiční společnost Partners lektorka Ing. Veronika Kuśová.

Finanční skupina Partners, jejíž obrat v roce 2020 překročil dvě miliardy korun, patří společnosti Partners Financial Services, která je od roku 2009 největší finančně poradenskou společností v České republice. Zásluhu na úspěchu jejího poradenství má především objektivita, nabídka exkluzivních produktů a pečlivá příprava a vzdělávání finančních poradců Partners. V současnosti má firma téměř 600 tisíc klientů, 93 poboček a 1900 profesionálních poradců.

I přesto, že beseda byla jednu vyučovací hodinu, žáci se dozvěděli řadu zajímavých informací, například o platebních kartách a jejich použití v zahraničí, o časové ose svých finančních cílů.

S problematikou finanční gramotnosti se žáci seznamují v předmětu osobní finance, ale samozřejmě informace a zajímavosti od pracovníka investiční společnosti je jistě zajímavým zpestřením výuky finanční gramotnosti.

Zapsala: Ing. Helena Svršková