Praha 4. A – 2017

Už první den školního výletu nás naše paní učitelka chtěla „zničit“, sraz byl na vlakovém nádraží v 4:45. A to jsme ještě netušili, že nás čeká, pro některé zcela vyčerpávající, bohatý program. Hned první den jsme museli pěšky přes centrum Prahy směrem k Poslanecké sněmovně, kde jsme měli možnost z Galérie hostů sledovat přímé jednání poslanců. I zde nás čekalo překvapení, ve formě komentované, v době jednání nerealizovatelné, prohlídky vedené samotným poslancem. (Kdo by tušil, že i s poslancem si naše třídní tyká.) První den jsme stihli prohlídku Valdštejnské zahrady, Staroměstského náměstí, Pražského hradu, Malé Strany, Karlova mostu. A večery … ???

Budíček – „zase tak brzy někam jdeme?“ A tak jsme druhý den podle vyučujících stihli jen prohlídku Národního divadla a zoologické zahrady. Večerní divadelní představení v Divadle na Vinohradech nás všechny mile překvapilo.

Poslední den se první zastávkou stal chrám Panny Marie Vítězné na Malé Straně. Poté jsme vyjeli lanovkou na Petřín. Po návštěvě Zrcadlového bludiště jsme vyrazili zpět do centra Prahy kolem Strahovského kláštera, Černínského paláce, směrem k budově České národní banky, kde na nás čekala zajímavá expozice „Lidé a peníze“, kterou zařídila paní učitelka Svršková.

Poděkování také paní učitelce Krchňákově za tři dny strávené s námi.

Postřehy studentů 4. A sepsala Monika Chvostková