Přednáška studentů Slezské univerzity v rámci hodiny matematiky 2018

Dne 16. ledna 2018 studentky Matematického ústavu Slezské univerzity v Opavě, Klára Venková a Nikola Viktorinová, představily naším studentům ze 3.B a 4.B, jak ve svém studiu využívají matematických znalostí k praktickým otázkám v ekonomické oblasti.

Jedna přednáška se týkala bakalářské práce slečny Venkové, která pro firmu v Budišově nad Budišovkou připravovala překalkulování nákladů na dopravu a navrhovala pro ně na základě svých výpočtů a závěrů, jak náklady snížit.

V druhé přednášce studentka oboru Aplikovaná matematika pro řešení krizových situací vysvětlovala postup vytváření síťových grafů a jejich využití při řešení krizových situací, např. při železničním neštěstí ve Studénce v roce 2008.

První přednáška studentky matematických metod v ekonomii byla studentům bližší a více se v pojmech orientovali. Na konkrétních ukázkách mohli vidět spojení matematiky, ekonomie a praxe.

Mgr. Miroslava Doleželová

Přednáška studentů Slezské univerzity v rámci hodiny matematiky 2018