Přednáška Tři světy (15. 04. 2016)

V den přijímacích zkoušek 15. 04. 2016 jsme se zúčastnili přednášky na téma „Tři světy“. Pan Mgr. Patrik Hujdus, předseda Školské rady naší školy, který je rovněž 1. místostarostou městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky a zastupitelem MSK, nám velmi zajímavě vyprávěl o světě MÉDIÍ, o světě NEZISKOVÉ ORGANIZACE a o světě OBCE z hlediska fungování její správy. Svět médií nám objasnil na základě jeho osobních zkušeností z doby působení v rádiu. Měli jsme (studenti 2. a 3. ročníků) velký prostor k diskusi nejen k mediím, ale k neziskovým organizacím a k problematice, která nás, jako občany konkrétního městského obvodu zajímá.

Pan Mgr. Hujdus nás dokázal zaujmout natolik, že nám dvě vyučovací hodiny vyčleněné pro jeho přednášku utekly jako voda.

Daniela Richterová, studentka 3.A