Přednášky Katedry účetnictví a daní

Dne 31. 1. 2023 proběhla v rámci akcí z oblasti kariérového poradenství přednáška pro studenty 4. ročníku. Ing. Marcela Palochová, Ph.D. ve své prezentaci představila posluchačům Katedru účetnictví a daní Ekonomické fakulty VŠB-TUO.

Výuka ve studijním programu „Účetnictví a daně“ v bakalářském studiu se specializuje na oblast účetnictví a daní podnikatelských i nepodnikatelských subjektů, mezinárodních aspektů účetnictví a daní, reportingu, konsolidace, auditingu, insolvence, manažerského účetnictví a daňových teorií v souvislosti  s harmonizací přímých a nepřímých daní v EU.

Bakalářské studium je zaměřeno a profilováno zejména s ohledem na uplatnění absolventů nejen v účetních a daňových útvarech podniků, ale také v nestátních neziskových organizacích, organizacích státní správy, finančních institucích apod. Uplatnitelnost absolventů navazujícího magisterského studia je široká – absolventi mohou pracovat jako účetní a daňoví poradci, auditoři, soudní znalci, insolvenční správci, vedoucí ekonomických oddělení apod.

Katedra každoročně organizuje řadu aktivit, je pořadatelem mnoha odborných seminářů, konferencí a exkurzí. Jedním z největších úspěchů, na které je katedra právem hrdá, je možnost získání odborné kvalifikace ACCA a ICU již během studia. Tyto profesní kvalifikace jsou založeny na mezinárodních standardech auditů a účetního výkaznictví. Velký důraz katedra také klade na ověření získaných znalostí v praxi. Historicky je první ekonomickou katedrou, která zakomponovala povinné praxe do svých studijních plánů.

VŠB-TUO pečuje o své posluchače i v oblasti mimostudijní – v kampusu, který patří k největším ve střední Evropě, mohou posluchači využívat ubytovací a stravovací komplexy a mají k dispozici i celou řadu sportovních zařízení. V příštím roce má být uveden do provozu další nový moderní areál

Ostravě-Porubě, který bude využívat právě Ekonomická fakulta.

Přednáška Ing. Palochové se setkala s velkým zájmem. Zúčastnilo se jí 37 studentů 4.A a 4.B. Potěšující je to, že mnoho našich maturantů chce pokračovat ve studiu ekonomie a právě VŠB-TUO je jejich častou volbou.

Svědčí o tom i počet našich maturantů, kteří letos využili možnosti navštívit prostory vysoké školy v rámci Dne otevřených dveří.

Naše škola spolupracuje s Ekonomickou fakultou VŠB-TUO již řadu let. Participujeme například na společných grantových výzkumných a pedagogických projektech, účastníme se soutěží a exkurzí a kooperujeme

při vytváření mezinárodního výukového prostředí.

Výsledkem této oboustranně výhodné spolupráce je to, že OA Ostrava-Poruba v roce 2022 získala status FAKULTNÍ  ŠKOLA  Ekonomické fakulty VŠB-TUO.

PhDr. Ladislava Pechová,
výchovná a kariérová poradkyně