Předvolební debata kandidátů na primátora statutárního města Ostravy

V úterý 25. září v prostorách Střediska volného času Korunka v Ostravě-Mariánských horách se studenti naší školy zúčasnili Předvolební debaty kandidátů na primátora Statutárního města Ostravy pořádanou Parlamentem dětí a mládeže města Ostravy. Tato akce byla podpořena z programu Mládež kraji, který realizuje Rada dětí a mládeže Moravskoslezského kraje , z.s. za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Statutárního města Ostravy.

Měli jsme jedinečnou příležitost seznámit se s vizí jednotlivých kandidátů a také jim položit otázky, na které odpovídali všichni lídři jednotlivých politických stran a hnutí zvlášť. Také díky řízené diskuzi jsme si mohli udělat svůj vlastní názor a slyšet, jak na určité věci nahlížejí kandidáti a zda-li se jejich pohled na věc s tím naším shoduje či ne. Pro účastníky bylo zajištěno občerstvení a nápoje po dobu konání akce, při kterém jsme o přestávce mohli diskutovat s ostatními studenty středních škol a gymnázií v Ostravě. Bylo opravdu skvělé vidět tak hodně mladých lidí, kterým není Ostrava a její budoucnost lhostejná.

Těšíme se na další akce PDMMO a zde je pár fotografijí z průběhu akce a jedna společná.

Lea Prusková 4.B