PROFESNÍ PŘÍPRAVA ÚČETNÍCH A DAŇOVÝCH PORADCŮ NA VŠ

Vysokoškolská pedagožka Ekonomické fakulty VŠB-TU představila dne 31. 1. 2021 žákům maturitních ročníků oboru obchodní akademie Katedru účetnictví a daní. Ta zaštiťuje studijní program „Účetnictví a daně“ v bakalářském studiu a dále specializaci „Účetnictví a daně“ v navazujícím magisterském studijním programu „Finance a účetnictví“.

Výuka ve studijním programu se se specializuje na oblast účetnictví a daní podnikatelských i nepodnikatelských subjektů, mezinárodních aspektů účetnictví a daní, reportingu, konsolidace, auditingu, insolvence, manažerského účetnictví a daňových teorií v souvislosti s harmonizací přímých a nepřímých daní v EU.

Bakalářské studium je zaměřeno a profilováno zejména s ohledem na uplatnění absolventů nejen v účetních a daňových útvarech podniků, ale také v nestátních neziskových organizacích, organizacích státní správy, finančních institucích apod. Uplatnitelnost absolventů navazujícího magisterského studia je široká – absolventi mohou pracovat jako účetní a daňoví poradci, auditoři, soudní znalci, insolvenční správci, vedoucí ekonomických oddělení apod.

Katedra je velmi aktivní, je pořadatelem mnoha odborných seminářů a studentům je nabízena řada exkurzí. Jedním z největších úspěchů, na které je katedra právem hrdá, je nabídka získání kvalifikace ACCA a ICU pro studenty. Tyto profesní kvalifikace jsou založeny na mezinárodních standardech auditů a účetního výkaznictví. Velký důraz katedra dále klade na ověření získaných znalostí v praxi. Mezi tradiční partnery patří KPMG, Komerční banka, Kofola, Hyundai, Liberty a další.

Přednášející v aule školy odpověděla i na časté otázky uchazečů o studium – jaké jsou možnosti ubytování a stravování, zda existuje možnost studijních stáží v zahraničí a jak jsou nastaveny podmínky přijetí.

V letošním roce musí uchazeč úspěšně projít SCIO testy Obecných studijních předpokladů. Více informací najdete zde:

Ing. Yvona Fidzinská, vyučující ekonomických předmětů
PhDr. Ladislava Pechová, výchovná a kariérová poradkyně