Projekt „Ostrava fandí kontinentům“

Ve čtvrtek 16. listopadu 2017 proběhlo na Radnici města Ostravy slavnostní zahájení a také tisková konference k projektu „Ostrava fandí kontinentům“.

Po Maroku bude mít Česká republika možnost zhostit se po čtyřleté pauze největší světové soutěže v atletice – Kontinentálního poháru. A to konkrétně v srdci Moravskoslezského kraje – Ostravě. Do Ostravy se tak sjedou ti nejlepší atleti z celého světa, aby mezi sebou svedli bitvu o titul Kontinentálního poháru. Každý světadíl budou reprezentovat v jednotlivých disciplínách dva šampioni. Souboj o Kontinentální pohár proběhne v Městském stadionu v Ostravě – Vítkovicích ve dnech 8. a 9. září 2018.

A právě na tuto sportovní událost navazuje projekt Českého atletického svazu „Ostrava fandí kontinentům“.

Tento ojedinělý projekt je určen pro žáky základních a středních škol, členů atletických klubů a svazů. Celkem se do tohoto projektu přihlásilo 30 základních škol a 27 středních škol a přes 120 atletických oddílů z celé České republiky.

Patrony projektu „Ostrava fandí kontinentům” jsou olympijská vítězka Barbora Špotáková, halový mistr světa v běhu na 400 m Pavel Maslák, skokan o tyči Jan Kudlička a juniorská mistryně světa ve výšce Michaela Hrubá. Jednotlivé školy budou mít i patrony z řad zahraničních atletů.

V rámci slavnostního zahájení proběhlo na Radnici rozlosování jednotlivých škol do daných kontinentů (konkrétně Afriky, Ameriky, Asie a Oceánie), kterého se zhostili dva výborní čeští reprezentanti – Jan Kudlička a Pavel Maslák. Z rukou vedení města obdrželi jednotliví zástupci daných škol účastnické certifikáty a upomínkové předměty.

Naše škola bude součástí týmu Afrika. Ambasadorem týmu Afrika je čtvrtkař Pavel Maslák
a marocká závodnice na 400 metrů překážek Nezha Bidouaneová.

Projekt bude usilovat o aktivní zapojení žáků a studentů do této špičkové soutěže, o podporu kreativity a spolupráce v týmu.

Věříme, že se studenti naší školy do soutěže zapojí aktivně a projeví zájem o tuto sportovní událost.

Mário Tomica