Rozjíždíme mezinárodní projekt a bude to velkolepé

Jak zaznělo na Ekonomickém fóru, dovednosti jsou hlavní devizou na trhu práce a nejen na něm. My s 2. A jdeme ještě dále a dovednosti získané v hodinách ICT, jazyků i odborných ekonomických předmětů spojíme dohromady a uplatníme v rámci eTwinningového projektu. Se svými zahraničními partnery budeme v průběhu školního roku pracovat na marketingovém plánu začínající obchodní společnosti.

Kdo jsou naši partneři?

Našim spoluzakladatelem projektu je střední ekonomická škola ze španělské Zaragozy. Se sympatickou paní učitelkou Cristinou jsme sestavili rámec projektu a časový plán aktivit. Během dalších dnů se přidaly ještě další tři školy. Z portugalské Quarteiry, chorvatského Záhřebu a Itálie.

Co všechno nás v průběhu roku čeká?

Prostřednictvím založení fiktivní společnosti se naučíme zvládat celou řadu nástrojů, konceptů a aktivit. Ale co je hlavní – díky mezinárodní spolupráci se naučíme komunikovat v rámci národních i mezinárodních týmů, poznáme podmínky práce v různých režimech a prostředích. Společná organizace práce, volba postupů a celková koordinace činností napříč evropským kontinentem budou novou zkušeností.

V rámci konkrétních činností se seznámíme s obchodní korespondencí v anglickém jazyce i tvorbou vizitek, letáků a jiných grafických reklamních materiálů. Ukážeme si, jak se dělají online reklamy v prostředí Google Ads nebo propracované a do prostředí webových stránek prolinkované newslettery v MailChimpu. Ke svému projektu vytvoříme i webové stránky, kde svou práci budeme prezentovat.

Co bude dál?

Náš projekt potrvá až do června, takže na docela dlouhou dobu máme o zábavu postaráno. A pokud se nám to podaří, rádi bychom se příští rok se svými partnery potkali i osobně v rámci mezinárodních výměnných pobytů studentů. V prvním roce plánového projektu Erasmus+ bychom realizovali kratší setkání spojená s praktickými odborně zaměřenými workshopy a seznámení se s místní kulturou a památkami. V druhém roce bychom rádi uspořádali zastřešující konferenci.  To je ale další aktivita, tentokrát v rámci projektu Erasmus+, o který budeme se svými partnery žádat zvlášť. Nejdříve ale musíme vše důkladně promyslet a společně naplánovat každý krok a každou aktivitu. Tak nám držte palce!

A a Ing. Liběna Krchňáková