Soutěž „Čertovské klání v rychlosti psaní“

Je tady prosinec a s ním i tradiční soutěž v psaní na klávesnici PC – ČERTOVSKÉ KLÁNÍ V RYCHLOSTI PSANÍ.

V letošním roce se soutěž konala ve dvou dnech. Studenti prvních ročníků změřili své síly v úterý 4. prosince 2018. Jejich úkolem byl opis textu po dobu 5 minut v programu ATF při chybovosti do 0,5 %. Z těch, kteří splnili podmínku do daného procenta chybovosti, se vybírali tři nejrychlejší písaři. Soutěže se zúčastnilo celkem 18 studentů a studentek. Nejrychlejším písařem se stal student ze třídy 1. B, který psal rychlostí 414 úhozů za minutu, což je opravdu obdivuhodný výkon.

Ve čtvrtek 6. prosince 2018 pak mezi sebou soupeřili studenti druhých a třetích ročníků. Cílem bylo opsat zadaný text s přesností do 0,3 % chyb v programu ATF Editor a dále už rozhodovala rychlost za minutu. I zde změřilo své síly 18 studentů a studentek a tři nejlepší dosáhli výkonu přes 300 úhozů za minutu.

V průběhu celé soutěže panovala pohodová a příjemná atmosféra a všichni se již těší na příští rok.

Ing. Marie Grygarová