Soutěž „HBITÉ PRSTY“

V letošním roce jsme uspořádali již 2. ročník soutěže pro žáky základních škol v psaní na klávesnici. Soutěž pod názvem „HBITÉ PRSTY“ se konala dne 6. listopadu 2018.

Soutěže se zúčastnili žáci z ostravských základních škol. Žáci psali 3minutový opis ve výukovém programu ATF a měli celkem 3 pokusy. Postoupili všichni, kteří text napsali s přesností 99,5  procent neboli s chybovostí do 0,5 procenta. Potom už rozhodovala rychlost opisu.

Nejlepšího umístění dosáhla Kateřina Puczoková ze ZŠ Kosmonautů 15 v Ostravě-Zábřehu s výkonem 277 čistých úhozů za minutu. Na druhém místě se umístil Vojtěch Vrubel, rovněž ze ZŠ Kosmonautů 15 v Ostravě-Zábřehu – 271 úhozů/min. A na třetím místě skončil Jan Kubánek ze ZŠ Ostrčilova 10 v Ostravě – 152 úhozů/min. Poslední žák sice dosáhl menšího počtu úhozů za minutu, ale napsal daný text bez jediné chybičky.

Věříme, že se všem soutěžícím u nás líbilo, neboť během soutěže panovala příjemná atmosféra.

Ing. Marie Grygarová