Soutěž Mladí překladatelé 2020

I v letošním roce se studenti naší školy zúčastnili každoročního školního kola České národní soutěže Juvenes Translatores nazvané „Mladí překladatelé 2020“.

V časovém limitu dvou hodin překládali anglické soutěžní texty do českého jazyka. Vzhledem k aktuální situaci byla soutěž vedená online.

S potěšením mohu potvrdit, že letos byly síly obzvláště vyrovnané a o vítězích rozhodovaly jemné nuance.

Ve finálním hodnocení nejlépe dopadli na:

1. místě – Adam Tomášek (1.C)
  2. místě – Michal Chalupa (2.A)
  3. místě – Josef Krob (3.A)

Vítězný text bude zaslán do Prahy, kde bude v rámci celorepublikového kola porovnán s překlady ostatních škol.

Konkurence je obzvláště velká, budeme tedy držet palce, ať Adamův překlad hodnotitele zaujme.

Soutěžní text je dostupný na stránce: https://ec.europa.eu/info/education/skills-and-qualifications/develop-your-skills/language-skills/juvenes-translatores_cs .

Ještě jednou všem děkujeme za účast a doufáme, že se nejen s nimi potkáme i v nadcházejících ročnících!

Mgr. Kristina Malíková