SPOLUPRÁCE SE SPOLEČNOSTÍ INNOGY

Před 4 lety naše škola navázala partnerskou spolupráci s innogy Česká republika, a. s.

V dubnu 2019 uspořádala na půdě školy „historicky první“ tříhodinový workshop, jehož cílem bylo seznámení našich studentů s prací v oboru Služeb zákazníkům a některými aspekty personalistiky, jako je výběr zaměstnanců formou Assessment Centra.

Díky profesionálnímu týmu pracovníků si studenti vyzkoušeli např. jak vypadá pracovní pohovor v praxi, jak se na něj připravit, jak reagovat na časté otázky. Dověděli se, jak správně napsat životopis, co by měl, a naopak neměl obsahovat, a spoustu dalších užitečných informací. Praktická část workshopu probíhala pak na pěti stanovištích, kde studenti individuálně nebo skupinově řešili zadání s připravenými pomůckami a potřebnými materiály. o skupinové. Na každém stanovišti byli připraveny pomůcky a potřebné materiály. Studenti si tuto zdařilou akci velmi pochvalovali, protože získali spoustu užitečných a cenných doporučení, které se jim budou hodit do profesního života. Proto jsme se ihned domluvili na pokračování této přínosné aktivity i v dalším školním roce.

Druhý workshop ve stejném duchu se konal v listopadu 2019. Naši třeťáci se v rámci teoretické části dozvěděli, jak přistupovat ke své kariéře. Jaké kroky jsou nezbytné, které předpoklady je třeba rozvíjet a jaké kompetence dnes patří ke klíčovým. Celá přednáška směřovala k tomu, aby si studenti uvědomili, že hlavní devizou na trhu práce jsou jejich dovednosti a především motivace. Na jednotlivých stanovištích si pak prakticky seznámili s typovými úlohami, které se používají při výběru zaměstnanců. A opět díky vzorné připravenosti innogy týmu akce proběhla k maximální spokojenosti našich studentů.

Přišel Covid-19 a veškeré společné aktivity museli být na nějaký čas pozastaveny.

Na již osvědčenou společnou aktivitu jsme mohli navázat až po rozvolnění opatření a v dubnu 2022 jsme uspořádali třetí ročník workshopu.  V teoretické části se studenti v rámci odborně vedené přednášky připravovali na všechna úskalí, která mohou nastat při hledání nového zaměstnání, jak uspět u pracovního pohovoru a jakých chyb se naopak vyvarovat. A jako i v předchozích letech jim bylo mimo jiné sděleno, jak by měla vypadat správně nastylizovaná žádost o zaměstnání a co by měl a neměl obsahovat životopis. Pracovníci innogy naše studenty motivovali, podpořili je v jejich rozhodnutí jít si za svými cíli, nevzdávat se, nebát se překážek a začít si plnit své sny.

Z proběhlých workshopů jsou ke shlédnutí záznamy na webu školy od TV Fabex a TV Polar.

Dalším rozměrem spolupráce se společností innogy jsou odborné praxe našich studentů, které jsou dlouhodobě hodnoceny jako jedny z nejlepších. Studenti mají totiž možnost si vyzkoušet reálnou práci v zákaznickém centru, v kontaktním centru, na úseku kampaní a retencí a také v akademii. Zaměstnanci firmy se jim věnují s náležitou péčí a vše jim podrobně vysvětlují, za což jim také náleží velké poděkování z naší strany.

Tímto není rozsah partnerství ještě ukončen. Firma innogy se stala také naším významným finančním sponzorem. Díky štědrému peněžnímu daru jsme v roce 2021 mohli zakoupit pro naše studenty dvě 3D tiskárny, v roce 2022 vybavit jednu učebnu moderním nábytkem a v letošním roce jsme instalovali do jazykové učebny novou tabuli s dataprojektorem.

Velmi si všech oblastí spolupráce innogy s naší školou vážíme a jsme potěšeni, že svým partnerstvím přispívají k rozvoji vzdělání mladé generace.  DĚKUJEME.

Ing. Marie Katapodisová

Ing. Jana Krejčí