Sportovní den OA Poruba 2017

Školní rok 2016/2017 byl již tradičně zakončen sportovním dnem studentů OA Poruba, letos se ale konal na našem školním hřišti. O organizaci celé akce se opět postarali zástupci Žákovského parlamentu a jednotliví zástupci tříd pod vedením Ley Pruskové.

Studenti soutěžili v atletických (běh na 60 metrů, trojskok, vrh koulí, hod granátem), kolektivních (florbal, ringo, přetahování lanem) a netradičních (skok před švihadlo, přespolní běh) disciplínách. Na jednotlivé disciplíny dohlíželi rozhodčí složeni z profesorů a studentů.

Mezi soutěžícími panovala bojová atmosféra. Z tváře každého sportovce šla vyčíst rivalita, soutěživost, ale hlavně motivace zvítězit.

A jak to vlastně celé dopadlo?

V kategorii „atletické disciplíny“ se v jednotlivých soutěžích na předních příčkách umístili:

• Sprint na 60 metrů:
    • místo – Daniel Černík (8,28 s) a Zuzana Janošíková (9,55 s)
    • místo – Marek Tomáš (8,34 s) a Gabriela Nelhybelová (9,97 s)
    • místo – Petr Kupský (8,37 s) a Nikola Niklová (10,00 s)
  • Trojskok:
    • místo – Tomáš Marek + Martin Nguyen (oba 8,20 m) a Zuzana Janošíková (7,00 m)
    • místo – Martin Pham (7,98 m) a Anna Výtisková (6,34 m)
    • místo – Viktor Kim (7,83 m) a Tereza Hurinová (6,30 m)
  • Vrh koulí:
    • místo – Jáchym Keller (53,50 m)
    • místo – Jaroslav Tilscher (52,60 m)
    • místo – Mirek Bálek (49,10 m)
  • Hod granátem:
    • místo – Jaroslav Tilscher (13,85 m)
    • místo – Jáchym Keller (13,20 m)
    • místo – Mirek Bálek (12,10 m)

V kategorii „kolektivní disciplíny“ se na prvních třech místech v jednotlivých soutěžích (florbal, ringo, přetahovaní lanem) umístila tato družstva:

• místo – družstvo č. 10 (Phamová, Jedličková, Hrubá, Galas, Makovec, Vlasák, Kalousek) se 76 body
  • místo – družstvo č. 9 (Vitásková, Goncalvesová, Špičáková, Šimáková, Škrabal, Pham, Mech, Syslo) s 67 body
  • místo – družstvo č. 3 (Poradová, Vránová, Mazochová, Pažický, Přezvěcký, Bálek, Stolarik, Nguyen) s 62 body

V kategorii „netradiční disciplíny“ se na prvních třech místech v soutěži přespolní běh umístila tato družstva:

• místo – družstvo č. 2 (Hurinová, Kotzurová, Praus, Kulig, Hrbáč, Forman, Bittner, Danyi)
  • místo – družstvo č. 11 (Malovcová, Čaverová, Grendysa, Nábělek, Keller, Marek, Hrubý)

Mezi nejlepší skokany přes švihadlo patří tito sportovci:

1. Petr Stolarik a Samuel Kulig – 350 skoků
  2. Jaroslav Tilscher 280 skoků
  3. Sebastian Kulig a Natálie Vitásková – 270 skoků
  4. Petr Kupský – 250 skoků
  5. Petr Pavlíček – 240 skoků
  6. Tomáš Vlasák – 229 skoků
  7. Mirek Bálek – 226 skoků
  8. Anna Výtisková a Tomáš Marek – 220 skoků
  9. Natálie Čaverová a Kristýna Poradová – 210 skoků
  10. Matěj Syslo – 200 skoků

Celkově se na 1. místě umístilo družstvo č. 4 (Vašíčková, Janošíková, Dudášová, Kulig, Novotný, Polach, Tichý, Černík) s 217 body, 2. místo obhájilo družstvo č. 3 (Poradová, Vránová, Mazochová, Pažický, Přezvěcký, Bálek, Stolarik, Nguyen) s 212 body a na 3. místě skončilo družstvo č. 11 (Malovcová, Čaverová, Grendysa, Nábělek, Keller, Marek, Hrubý) s 211 body.

Všichni zúčastnění si zaslouží obrovskou pochvalu za výkony, které předvedli a za to, s jakou vervou a odvahou se do jednotlivých disciplín pouštěli. Poděkování si samozřejmě také zaslouží všichni organizátoři celé akce. Sportovní den se i v tomto roce vydařil a budeme doufat, že i v příštím roce se podaří zorganizovat a ukončit školní rok podobnou akcí.

Mário Tomica