Studenti 4. B v Praze – 2017

Studenti 4. B zahájili nový školní rok třídenním výletem do Prahy. Časně ráno ve středu 6. září okolo páté hodiny jsme vyrazili Regiojetem směr Praha hlavní nádraží. Do Prahy jsme dpřijeli okolo deváté hodiny, zavazadla jsme si uschovali v úschovně a naší první zastávkou byla Poslanecká sněmovna, kde jsme shlédli krátký film o historii a fungování Poslanecké sněmovny. Na samotné zasedání jsme se ale bohužel kvůli vysokému počtu zájemců nedostali (na programu bylo projednávání vydání poslance Babiše k trestnímu stíhání), proto jsme trochu volného času využili k odpočinku na sluníčku ve Valdštejnské zahradě. Po krátkém odpočinku jsme vyrazili zpět na nádraží pro svá zavazadla a poté jsme vyrazili směr Apartmány Anděl, kde jsme byli po celé tři dny ubytováni. Večer jsme se vydali do centra Prahy prohlédnout si Orloj, Pražský hrad, Karlův most a další významné pražské památky.

Druhý den nás hned časně ráno čekala prohlídka Národního divadla s výkladem, poté jsme se vydali do Zoologické zahrady v pražské Troji. Po příjezdu zpět na ubytovnu jsme na sebe „hodili“ něco slavnostnějšího a vyrazili za kulturou do Divadla na Vinohradech. Představení „Když ptáčka lapají“ sklidilo u všech velký úspěch a vřele doporučujeme.

Třetí a poslední den se naší první zastávkou stal chrám Panny Marie Vítězné na Malé Straně, kde jsme shlédli Pražské Jezulátko a výstavu oblečků, které darovali různé významné osobnosti při návštěvě Prahy. Poté jsme vyjeli lanovkou na Petřín. Zde jsme navštívili Zrcadlové bludiště a někteří odvážlivci vyběhli necelých 300 schodů, aby se mohli kochat výhledem na celou Prahu z 65 metrů vysoké Petřínské rozhledny. Poté jsme vyrazili zpět do centra Prahy kolem Strahovského kláštera, Černínského paláce, směrem k budově České národní banky, kde na nás čekala expozice „Lidé a peníze“ zaměřená na historii, současnost a celkový vývoj platidel na našem území. A jako poslední bod našeho programu v Praze, bylo sladké ukončení našeho výletu, protože jsme navštívili muzeum Čokolády, kde jsme se seznámili s historií této pochoutky, zhlédli výrobu čokoládových pralinek, samozřejmě s jejich ochutnávkou. Okolo šesté hodiny jsme už seděli ve vlaku směřující zpět domů do Ostravy.

Třídenní výlet do našeho hlavního města se nám velice líbil, poznali mnoho nových a zajímavých míst a celkově si užili poslední společný školní výlet na této škole.

Zapsal student 4. B M. Tomica