Studijní cesta do Bruselu

pod záštitou kanceláře prof. Jana Kellera, poslance EVROPSKÉHO PARLAMENTU

4. dubna 2019

V pondělí ráno 1. dubna 2019 vyrazili studenti 3. ročníků na studijní cestu do Bruselu, které v loňském roce (22. 5. 2018) předcházela beseda s kvízem s absolventkou naší školy, která pracuje od roku 2012 v Evropském parlamentu jako asistentka europoslance.

Pondělí jsme strávili v autobusu, neboť cesta do Bruselu nám zabrala něco přes 17 hodin. O půlnoci nás čekala večeře v místní restauraci. Pak rychle zalehnout, abychom byli ráno čerství a plní sil absolvovat program, který byl docela náročný.

V úterý dopoledne jsme navštívili Atomium a muzeum moderního umění. Po výborném obědě nás čekal dům Erasma Rotterdamského a historické centrum města. Zbyl nám i čas na nákup suvenýrů a dárků. Belgické pralinky a čokoládu odvážel domů každý z nás. Vyzkoušeli jsme restauraci, kde si máte připadat jako doma, ale odcházeli jsme trochu rozpačití. Člověk má vyzkoušet všechno…..

Středa byla věnována evropské části města, ve které se nacházejí různé evropské instituce. Nejprve jsme zavítali do Evropského parlamentu, kde jsme besedovali o historii EU a byly nám představeny evropské instituce. Po hře Urban hunt s evropskou tematikou jsme se setkali s komisařkou Věrou Jourovou v budově Evropské komise. Před odjezdem jsme si ještě prohlídli Dům evropských dějin.

Studijní cesta do Bruselu byla zajímavá, zábavná a poučná. Měli jsme jedinečnou možnost dozvědět se podrobné informace o práci a chodu Evropského parlamentu a Evropské komise přímo od lidí, kteří zde pracují. Ochutnali jsme belgickou kuchyni a rozšířili si všeobecný přehled a povědomí o EU.