Testování Europassu – jazykového pasu (18. 10. 2010)

Dne 18. 10. 2010 proběhlo na naší škole testování Europassu – jazykového pasu. Ing. Mauerová z ostravského Eurocentra seznámila studenty s charakteristikou portfolia Europass, pak proběhly základní prezentace projektu Elp DESK (koordinátor projektu Mike Hammersley z Itálie). Ten studenty také seznámil se základními informacemi o Europassu – Jazykovém pasu a jeho důležitosti. Tyto části semináře proběhly v angličtině.

Ve druhé části testování si studenti vytvořili vlastní Europass – jazykový pas za využití nástrojů vyvinutých v rámci projektu Elp-DESK (Tempo Training & Consulting, s.r.o., Česká republika ). Se studenty rozmlouval p. Richard Jack, partner projektu vyvíjející aplikaci pro Ipod a Iphone z Velké Británie.

Celá akce probíhala za spolupráce českých lektorů – Martina Kovala, výkonného managera mez. pilíře divize EU, Tempo Training & Consulting, Martiny Pilařové, managera projektu Elp-DESK, Tempo Training & Consulting, Veroniky Blablové, asistentky managera projektu Elp-DESK, Tempo & Consulting.

V každé třídě proběhla soutěž o USB disk s offline aplikací pro vyplnění Europass – jazykového pasu.

Ze strany lektorů projektu bylo vyjádřeno poděkování studentům I 3., A3.B, L4.A za aktivní účast na testování, toto poděkování se objevilo i na stránkách Elp Desk.

Mgr. Jana Kondeková