Vánoční posezení s rodilým mluvčím

Studenti druhých ročníků se i v letošním školním roce setkávají 1x týdně v hodinách ANJ s rodilým mluvčím. Letos jsem u nás ve škole přivítali pana Simona Johnsona z Velké Británie. Hodiny jsou živé a plné konverzačních témat jako např. Jobs, Housing, Food, Education, Sports, Transport, … a studenti se dozví spoustu nových slovíček, uslyší pěkný britský přízvuk, použijí nabyté znalosti v komunikaci s rodilým mluvčím.

Poslední hodina v tomto kalendářním roce byla již tradičně věnována Vánocům. Jaké zvyky mají v Anglii, co jí o Vánocích, kam dávají dárky a kdo je dětem nosí? To všechno a ještě mnohem víc měli studenti příležitost probrat a také porovnat zvyky v České republice s těmi v anglicky mluvících zemích. Atmosféra byla skvělá, studenti, dokonce i Simon, přinesli na ochutnání nějaké to vlastnoručně upečené cukroví. Mňam.

Merry Christmas everyone!!!

Za komisi cizích jazyků