Velikonoce v hodině AJ s rodilým mluvčím

I v tomto školním roce jsou hodiny angličtiny s rodilým mluvčím velmi pestré. Po velkém úspěchu v prosinci, kdy studenti 2. ročníků přinesli ochutnávku cukroví a porovnali vánoční zvyky ve Velké Británii a České republice, si i toto úterý 5.4. 2022 zpestřili výuku s naším rodilým mluvčím Simonem Johnsonem z jazykové školy HELLO povídáním o Velikonocích.

Měli možnost se dozvědět něco málo o historii britských Velikonoc a tradicích a porovnat je s českými. Žáci si pro Simona připravili prezentaci o českých zvycích a nechyběla ani ochutnávka tradičního velikonočního beránka. Jmenovitě bych chtěla poděkovat slečně Veronice Štefkové z 2.B, která neváhala, z drobných příspěvků spolužáků nakoupila suroviny a dobrovolně napekla a nádherně nazdobila perníčky a vynikajícího beránka.

Všichni si hodinu moc užili a už se těší na další společnou výuku.

Za komisi cizích jazyků: Mgr. Eva Pražanová
Fotogalerie: Lucie Tomisová