Vídeň

Dne 11. 05. 2012 bylo 40 studentů naší školy na jednodenním zahraničním zájezdu ve Vídni.

Vyjížděli jsme brzy ráno, abychom toho co nejvíce viděli. Naší první zastávkou byl zámek Schönbrunn, kde jsme si prohlédli park s fontánami a pěknou květinovou výsadbou.

Nejpěknější byla Gloriette, ze které byl pěkný výhled na celé město. Před zámkem jsme se společně vyfotili a pokračovali jsme do centra Vídně.

Další zastávkou bylo centrum města, kde jsme s naší paní průvodkyní, která nám říkala velice zajímavé informace, obešli hlavní památky. Bylo to zajímavé a poučné.

Navštívili jsme např. Hofburg – sídlo Habsburků, Dóm Svatého Štěpána, kde jsme obdivovali krásnou architekturu, Parlament, Novou radnici, …

Po prohlídce města, jsme dostali mapky a mohli jsme se sami projít městem. Někteří navštívili obchody, jiní si ještě prošli město nebo odpočívali v některém z mnoha parků. Sraz jsme měli na náměstí Marie Terezie.

Po náročném dni jsme sedli do autobusu a čekala nás poslední zastávka. Tou byla prohlídka „Hundertwasserhausu“, kde jsme si prohlédli architekturu a obrazy významného architekta. Po této poslední zastávce jsme plní dojmů jeli směr Ostrava.

Tímto děkujeme paní profesorce M. Majlišové a D. Richterové, že nám zajistily krásný zájezd a objednaly nádherné počasí.

Ivana Hiklová, Nikola Gregárková, A3. A