Workshop s innogy 2024

V úterý 30. ledna uspořádala firma innogy již tradiční workshop pro studenty 3. ročníku. Svůj tým tentokrát přivedla do prostor školní auly a jídelny paní Dominika Šoustková.

Studenti byli rozděleni na dvě skupiny, souběžně v aule probíhala teoretická část a ve školní jídelně praktická část workshopu na 3 stanovištích.

V rámci teoretické části se studenti dověděli, jak správně napsat životopis, co by měl a naopak neměl obsahovat. Získali velmi užitečné a cenné informace, jak probíhá v praxi pracovní pohovor, jak se na něj předem připravit, jak se u něj chovat a co očekávat, jak reagovat na časté otázky. Studentům se mimo jiné představila manažerka p. Gabriela Horáková, vedoucí prodejního týmu a v rámci inspirativního rozhovoru jim představila svůj kariérní růst ve firmě.

Během praktické části na prvním stanovišti naši studenti mohli prokázat svoji kreativitu, kdy ve svých skupinkách měli za úkol postavit stavbu budovy. K dispozici měli špejle, papír, lepící pásky, sponky a další kancelářský materiál. Šlo především o týmovou práci, kdy každý v týmu má přidělenou určitou roli.

Na dalším stanovišti probíhala diskuse o Al. Studenti si povídali, zda sami využívají umělou inteligenci, diskutovali, na co je dobré dávat pozor. Dostali tipy na „appky“. Tato diskuse byla velmi zajímavá.

Znalostní kvíz, to bylo označení třetího stanoviště. Kvíz byl zaměřený na otázky z energetiky, probíhal prostřednictvím platformy Kahoot. Cílem byla edukace studentů v oblasti energetiky.

Děkujeme firmě innogy a jejím zaměstnancům, že přijeli za našimi studenty a velmi ochotně se jim věnovali jak v praktické, tak teoretické části. Studenti si odnesli kromě drobných dárků také spoustu cenných rad, informací a zkušeností týmové práce.

Ing. Jana Krejčí